Seyahat

Amerikadaki Konaklama İmkanları Nelerdir?

ABD’ye vardıktan sonra yapmanız gereken ilk şeylerden birisi yaşamak için bir yer bulmak olacaktır. Bu bölümde, araştırmalarınızın başarılı olmasını sağlayacak birkaç tavsiye bulacaksınız.

Anaokulundan on ikinci sınıfa kadar: Çoğu özel okulun yabancı öğrenciler için okul yurdu bulunduğu gibi yaşça büyük öğrenciler için aile yanında konaklama imkanı da vardır. Öğrencinin akrabaları varsa konaklama konusundaki şansı daha fazla olacaktır.

Community kolejler: Genellikle konaklama imkanı sunmazlar. Ancak kolejlerdeki konaklama koordinatörlerinin yardımıyla aile yanında konaklama imkanlarını araştırmak gerekir.

Üniversiteler: Üniversiteler genellikle yabancı öğrenciler için konaklama imkanına sahiptirler. Bu konaklama okul yurdunda olabileceği gibi aile yanında da olabilir.

Özel mesleki üniversiteler: Bu kurumlarda genellikle konaklama imkanı mevcut değildir.

Kalacağınız yeri araştırmaya başlayın. Bu araştırmayı dikkatlice yapmak için biraz zaman ayırın. Doğru yeri seçmeniz sadece yaşamınızı kolaylaştırmayacak, aynı zamanda paranızın boşa gitmemesini sağlayacak. İşte bilmeniz gereken bazı şeyler:

İşe okulun materyalleri ile başlayın; bu kaynaklar mevcut kampüs içi ve dışı konaklama yerlerinin iyi araştırılmış, güncel bir listesini sunar. Bununla birlikte, sadece okulun verdiği bilgilere güvenmeyin. Her ne kadar çok iyi niyetli olsalar da, okulun mevcut öğrencileriyle konuşmak ve kampüsü ziyaret etmek suretiyle neye ihtiyaç duyduğunuz hakkında çok daha iyi bir fikir edinebilirsiniz.

Kampüs içi ve dışı konaklama yerleri arasında seçim yapın:

Kampüs içi: Daha ucuz bir seçenektir ve ulaşım kolaylığı sunar, bazen mobilyalı odalar ve bütçenize uygun uygun yemek bulabilirsiniz, fakat daha az rahatlık ve kolej çevresinin keşmekeşi söz konusudur (mesela partiler, gürültü).

Kampüs dışı: Daha fazla seçenek, daha fazla rahatlık, sessiz ve dinlendirici bir ortam ancak daha yüksek fiyatlar ve daha zor ulaşım kampüs dışı konaklamanın artı ve eksileridir. Farklı apartmanları kıyaslarken, elmalarla elmaları karşılaştırdığınızdan emin olun.

Bazıları ısıtma, park vs.gibi olanaklar ihtiva ederken, bazılarının böyle özellikleri yoktur. Kolaylık ve rahatlıkları kontrol edin. Çamaşır yıkama imkanları, park, toplu taşıma, ısıtma, havalandırma vs.

Kampüs dışı apartmanların kirası genellikle 1 yıllıktır, fakat sizin muhtemelen sadece 9 ay konaklamanız gerekecektir. Kira sözleşmesini doğru süre için imzaladığınızdan emin olun. Ayrıca, bazılarının 1 yıldan az kira için ek bir ücret alacaklarını aklınızda tutun.
Oda arkadaşı bulmak için okula başvurun.

Hızlı

Hızlı Tarifler sitesi yemek tarifleri alanında günümüzdeki hızdan yararlanarak hızlı, pratik, çabuk ve lezzetli tarifleri bulabileceğiniz bir tarif sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu