Yaşam

Doktorlar internetten hastalarıyla buluşuyor

BetterDoctor, ABD’li sakinlere yeni bir hizmet sunuyor. İnsanlara, oturdukları çevrede, ihtiyaç anında doktor bulabilmeleri konusunda yardımcı olmayı amaçlayan bir sistem bu.

Tıpkı, en iyi yerel restoranlardan servis imkanı sağlayan yemeksepeti gibi. BetterDoctor da, kullanıcıların hem yakın çevrelerinde hem de halihazırda doktor bulabilmelerini amaçlıyor.

Kendi doktorlarına, gerektiği vakit ulaşamamaları halinde, hastalar kimi zaman kendilerini kısa zaman diliminde muayene edebilecek bir doktor arayışına girerler. Bu süreci daha basit hale getirmeyi umut eden BetterDoctor, hastaların yüksek kalitedeki sağlık çalışanlarına ulaşması için üç adım kullanıyor.

İlk olarak kullanıcılar, aradıkları doktorun uzmanlık alanını seçiyorlar, pratisyen hekimden dişçiye kadar birçok seçenek mevcut. Sonra kullandıkları sağlık sigortasını belirtiyorlar ki doktor-hasta eşleşmesi için bu çok önemli. Bu seçimin ardından site, ilgili doktorların özgeçmiş bilgilerini ve iletişim bilgilerini içeren bir liste sıralıyor. Kullanıcılar, sitenin kendi bulundukları mevki seçmesine imkan tanırsa, liste otomatik olarak hastaların bulundukları yere göre bir listeleme yapıyor. Üyeler ayrıca favori doktorlarını kaydedebilir, aile ve arkadaş çevreleriyle de paylaşabilirler.

Site, bu hizmetiyle San Francisco’da geçtiğimiz birkaç aydır 2. Sırada bulunuyor. BetterDoctor artık ABD çapında ve üyelerin seçimine 600,000 doktor profilini sunabiliyor. İnternetin her geçen gün hayatımıza daha çok nüfuz etmesiyle, bu tarz internet projelerine olan ilgi de artıyor. Bu da, girişimcilik yapmak isteyenlere bu alanı oldukça cazip kılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu