Eşsiz Bir Ülke Olan Yeni Zelanda İnsanları

Yeni Zelanda eşsiz bir ülkedir.

Arkadaş canlısı, güçlü ve özgür karakterli insanları ve müthiş tabiatı Yeni Zelanda?yı dünyanın diğer ülkelerinden ayıran önemli özelliklerdir. Bu ülkenin yaşam şekli ve kültüründe inanılmaz güzellikler ve farklılıklar bulabilirsiniz.

Yeni Zelanda küçük bir ülke olmasına rağmen sınırları içerisinde inanılmaz yeşillikler içindeki verimli tarım alanlarından verimsiz volkanik çöl arazilerine, altın sarısı sahillerinden görkemli, tepesi karlarla kaplı tertemiz suları olan dağlara kadar birçok doğal alanı bulabilirsiniz.

Yeni Zelanda parlamenter Demokrasi şekliyle yönetilir ve dolayısıyla yabancı öğrenciler ve ziyaretçiler için gerçekten güvenli bir ortam sağlar. 3.8 milyonluk bir nüfusa sahiptir ve coğrafi büyüklük açısından Japonya ve Birleşik Krallık ile aynıdır. Yeni Zelanda öncelikle Avrupa kültürüne sahiptir.

Fakat bu kültürün oluşumunda Maori ve Pasifik adalarının zengin ve tarihi kültürel özelliklerinin önemi büyüktür. Günümüzde de çok kültürlü Asya topluluklarının büyümesine tanıklık edebiliriz. İyi eğitimli nüfusuyla günümüzde Yeni Zelanda bir çok alanda çok başarılıdır. Bu alanlar içerisinde bilim, teknik, sanat ve üretim sayılabilir.

16 yaşına kadar olan eğitim zorunludur. Bununla birlikte öğrenciler eğitim düzeylerini artırmak için sürekli artan bir şekilde ileri eğitim okullarına ve teknik okullara devam etmektedirler.