Teknoloji

Facebook’tan uçan Wifi robotlar geliyor!

Sosyal Ağ’ın bir numarası olan Facebook, Wifi Drone projesi ile kendi sosyal internet ağını kullanıyor. Facebook’un Wifi Drone’leri ücretsiz olacağı açıklandı.

Sosyal ağ’ın bir numarası platformu olan Facebook, güncellemelerine, yeni özellik çalışmalarına ve iyileştirme sürümlerine kısa bir süre ara verdi. Sürpriz bir gelişmenin ardından paylaşılan bilgilere göre popüler sosyal ağ, daha fazla kişiyi internete bağlamak için Drone’ler geliştirerek, tüm şehrin üstünde Wi-Fi robotları ile dağıtımı sağlayacak.

 

New York’daki Social Good Summit’e katıldığı paylaşılan Facebook Bağlantı Laboratuvar’ının Mühendislik Direktörü Yael Maguire, konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Henüz bir isim belirlenmeye Wi-Fi Drone projesine, önümüzdeki yıl başlanacağına dair bilgiler paylaşan Maguire, isimsiz projenin tahminen 2017 yılında hayata geçebileceğine değindi.
Gelen bilgiler arasında, Facebook’un Wi-Fi Drone’leri 60.000 feet’e kadar yüklesebilecek ve New York’u tam anlamıyla Facebook’un özel ağı sarabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu