Teknoloji

Intel Telefonlar İçin Geri Sayım

Intel, akıllı telefonlarda performans ve güç tasarrufunu beraber sunacağını iddia ettiği Medfield platformunun prototiplerini telefon üreticilerine gönderdi. Telefonlarda Intel ismini görmek için geri sayım böylece başladı.

Sizlere daha önce yine bu sayfalarda Intel’in yakın gelecekteki akıllı telefon planlarından bahsetmiştik. Intel’in bu alandaki en önemli hamlesi Medfield platformu olacak.

Bugüne kadar akıllı telefonlar için tanıtılan Intel işlemcileri performans olarak hep ARM modellerinden ilerideydi. Öte yandan, bu işlemcilerin güç sarfiyatının tercih edilenden fazla olması önemli bir sorun teşkil ediyordu.

32 nm’lik Atom İşlemcileri

Intel, performans ve düşük güç tüketimi sorununu Medfield platformuyla çözmeyi hedefliyor.

32 nm’lik Atom işlemciye sahip olacak bu platformun ilk prototiplerinin hazır olduğu ve telefon üreticilerine gönderildiği belirtiliyor.

Hangi markaların Medfield platformunu kullanacağı henüz kesin olarak belli değil. İlk modellerin Eylül ayında yapılacak olan IDF’te tanıtılması bekleniyor. Ürünlerin piyasaya çıkması ise tahminen 2012’nin başlarını bulacak.

Hızlı

Hızlı Tarifler sitesi yemek tarifleri alanında günümüzdeki hızdan yararlanarak hızlı, pratik, çabuk ve lezzetli tarifleri bulabileceğiniz bir tarif sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu