Seyahat

Kısa Bir Hikaye: Girişimci Tercüman

Meksikalı bir haydut, Teksas bankalarını soyma konusunda oldukça uzmanlaşmıştı.

Nihayet kellesi için yüklü bir ödül konulan bu Meksikalı haydutu yakalamaya niyetlenen bir Teksas Ranger, haydutu yakalayıp içeri tıkmak amacıyla işe koyulur.

Uzun bir araştırmadan sonra, haydutun devam ettiği kafelerden birisinde izini bulur ve ensesine silahını dayar ve İngilizce olarak “tutuklusun, ya çabucak paraları nereye sakladığını söylersin ya da beynini uçururum” der. Fakat ortada bir problem vardır; ranger, sadece ispanyolca bilen hayduta İngilizce olarak bir şeyler söylemektedir.

Şans eseri, kafede bir tercüman vardır ve ranger’in mesajını tercüme eder. Teksaslı Ranger’in mesajını anlayan haydut paniğe kapılır ve ispanyolca olarak altınların kafenin arkasındaki ağacın altında gömülü olduğunu söyler.

Bunun üzerine ranger tercümana sorar, “ne söyledi?”. Tercüman cevap verir, “dedi ki, defol buradan gringo, beni vurmaya cesaret edebileceğini mi sanıyorsun?”

Hızlı

Hızlı Tarifler sitesi yemek tarifleri alanında günümüzdeki hızdan yararlanarak hızlı, pratik, çabuk ve lezzetli tarifleri bulabileceğiniz bir tarif sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu