Renault Clio 20. başarı yılını kutluyor

Renault 20. Yıl için özel sınırlı sayıda Clio’larını satışa sunmaya hazırlanıyor. Üç kapılı Clio, beş kapılı Clio Estate ve Clio RS bu şanslı modeller arasında.

Clio RS için siyah tavan ve inci beyazı uygun görülürken, Clio ve Clio Estate için inci siyahından metalik griye, platin grisinden grimsi maviye uzanan renk yelpazesi müşterilere seçme olanağı sunuyor. Tüm modellerin orta direğinde ve parlak siyah ön tampon ile yan aynalar boyunca yer alan “20th” damgasıyla özel versiyon Clio’lar parmak ısırtacağa benziyor. İçine girdiğimizde ise gri kumaş döşeme, ayak paspasları ve gözle görülür dikişler dikkatimizi çekiyor. RS’ teki havalandırma delikleri kromdan oluşurken, Estate’inkilerin kesimi antrasit gri renkte.

Bu sınırlı üretim modellerin farklı pazarlarda farklı standart ekipmanlarına rastlamak mümkün. Bluetooth, otomatik çift bölgeli klima, hız sabitleme sistemi, karartılmış arka cam, geliştirilmiş müzik sistemi ve uydu navigasyonu bunlardan bir kaçı. RS bunların yanı sıra Be-Bop serisinden alınan 17 inç elmas etkili alaşım jantlarıyla göz dolduruyor.

Sınırlı Sayıdaki 20. Yıl özel modellerden Clio’nun fiyatı Fransa’da 14.350 Euro’dan ; RS’in fiyatı da 24.700 Euro’dan başlıyor. 2 araçta da herhangi bir performans gelişiminden söz edilmezken, gerek iç tasarımı gerek “20th” damgasıyla adından söz ettireceğe benziyor. Fransa’da siparişler bugün itibariyle başladı, Avrupa satışları ise Mart ayında gerçekleşecek.