Rusça İçin Nereye ve Ne Zaman Gidilir ?

RUSÇA İÇİN NEREYE VE NE ZAMAN GİDİLİR?

İngilizce nasıl İngiltere, ABD veya Avustralya’da öğreniliyorsa, Rusça da Rusya veya Ukrayna’da öğrenilir. Rusça öğrenmenin ideal yolu bu iki ülkeden birisinde dil okuluna devam etmektir. Dil kurslarının avantajı eğitim verirken, dil laboratuarı ve zengin materyallerin yanı sıra aydın bir Rus ailenin yanında konaklama imkanı da sağlıyor olmalarıdır. Dil kursunda kaliteli bir eğitim alan öğrenci, seçkin bir Rus ailesiyle kalırken de yirmi dört saatini Rusça’ya ayırmış olur.

Aile yanında kalmanın bir diğer avantajı da yemek sorunun olmayışıdır. Yanlarında misafir olacağınız Rus aile mensupları ile yemek yerken, çay içerken ve televizyon seyrederken yapacağınız sıcak sohbetler hem Rusça’nızı pekiştirmenize yardımcı olacak hem de Rus kültürünü yakından takip etmenize fırsat tanıyacaktır.

Dil Okullarında dilbilgisi şartlarına uygun ve genellikle 5 seviyeden oluşan 700 saatlik tam programlar ileri Rusça için ayarlanmıştır. Dil okullarında, öğrencinin amacına ve Rusça seviyesine göre program seçenekleri mevcuttur. Uzmanlara göre Türkler ticari Rusça’yı genelde 5 ay (400 saat) içinde öğreniyorlar. Yukarıda bahsi geçen okula yıl boyunca müracaat yapılabiliyor. Öğrenciler başta girecekleri seviye testine göre eğitimlerine başlarlar.

MOSKOVA RUSÇASI…

Eğlenceye önem veren ve metropol şehrin imkanlarına düşkün olanların seçimi elbette Moskova olacaktır. Moskova eskiden ülkenin büyük ticaret merkeziydi. Günümüzde de ülkenin iş dünyasının nabzı burada atıyor. Rus kültürü ve tarihini yakından izlemek ve ‘Moskova Rusçası’nı öğrenmek isteyenler için Moskova ideal bir yerdir. Genellikle Moskova, maddi imkanları daha geniş Amerikan ve AB vatandaşları tarafından tercih edilmektedir.

BEYAZ GECELER ŞEHRİ ST.PETERSBURG’TA EDEBİYAT RUSÇASI…

Rusça eğitimi için yazın vakit bulanlara ve özellikle meşhur ‘Beyaz Geceler’i yaşamak isteyenler için; Dostoevskiy, Puşkin ve diğer ünlü Rus aydınların ilham kaynağı olan St.Petersburg kaçınılmaz bir yerdir. Şehrin sakinleri, oturdukları yerin gerçek Rusça’ya sahip olduğunu savunarak, bununla gurur duyuyorlar. Şehrin kuzey doğusunda bulunan ve Doğa Harikası ile Göller Diyarı olarak bilenen Petrazavodsk’taki dil okulu St.Petersburg’un ekonomik alternatifidir.

KARADENİZ İNCİSİ ODESA’DA UCUZLUK…

Şimdi sakın şaşırmayın: Rusça Ukrayna’da da öğrenilir! Ukrayna’nın Karadeniz limanı Odesa Rusça için ideal bir yerdir. İskandinav ülkeleri ve Polonya vatandaşı, hemen yanında St.Petersburg varken neden Odesa’yı tercih eder acaba? Belki de sıcak iklim ve ekonomik şartlarından dolayı…

KISA & UZUN SÜRELİ PROGRAMLAR VE FİYATLARI

Öğrencinin seviyesine göre 3 ayrı standart sunulmaktadır:

  • – Başlangıç seviyesindekiler için
  • – Rusça’sını kuvvetlendirmek isteyenler için
  • – Rusça’da uzmanlaşmak isteyenler için

Gruplar için kurslar: Maksimum 6-8 kişilik gruplar, en az 2 haftadan 1 yıla kadar olup fiyatlar ise ders saat başı olarak 3 ile 6 Euro arası değişir.

Bireysel kurs: Minimum 2 haftadan başlar, fiyatlar ise 7 ile 13 Euro arası değişir.

RUSÇA DİL OKULLARIMIZ:

  • – Rusça Dil Okulu-Moskova
  • – Rusça Dil Okulu -St. Petersburg
  • – Kazan Yaz okulu
  • – Petrazavodsk/KARELIA Yaz Okulu
  • – Odesa Rusça Dil Okulu.

EYLÜL-EKİMDE BAŞLAYAN 1 YILLIK HAZIRLIK BÖLÜMLERİMİZ AŞAĞIDAKİ ŞEHİRLERDE BULUNUR:

Rusya: Moskova (3000 USD); St.Petersburg/Kazan (2000 USD); Novgorod / Ryazan (1300 USD)

Ukrayna: Kiev (1200-2000 USD); Kharkov / Odesa (1200 USD)