Sandisk İphone’a Özel kılıflar geliştirdi

İphone için özel bir kılıf geliştiren sandisk, kılıf sayesinde telefonun hem şarj olmasını hemde 128 gb’lık bir alana sahip olmasını sağladı.

Sandisk tarafından yapılan tanıtımın ardından yeni kılıf oldukça ilgi görürken, özellikle iphone için hafızanın arttırılamamasına çözüm bulunması oldukça sevindirici bir gelişme olarak görüldü.

Apple tarafından bugüne kadar çıkartılan modellerde depolama alanında hiçbir şekilde kullanıcıların artış yapması mümkün olmazken, diğer pek çok cihaz sağladığı microsd desteği ile depolama konusunda bir sorun yaşanmasını önlüyor.

İphone’a özel ixpand

sandisk tarafından yapılan tanıtımlarda kılıfa ixpand adının verildiği görülürken, cihaza lightning çıkışı üzerinden bağlanan kılıf hemen aktif oluyor ve sd kart ile depolama çözümü sunuyor. üstelik darbelere karşı da dayanıklı olarak üretilen ixpand böylece cihazı daha da korumalı bir hale getiriliyor.

İki farklı versiyonu bulunan sandisk ixpand’ın birinde batarya yer almazken, bir versiyonunda batarya bulunuyor. batarya bulunan versiyonda 1900 mah gücünde batarya ile telefondaki şarj sorunu da ortadan kaldırılıyor.

İxpand ne kadar?

cihaz depolama alanına göre farklı seçeneklere sahip olurken, 32 gb versiyonu için 60 dolar, 64 gb versiyonu için 100 dolar, 128 gb versiyonu için 130 dolar gibi bir etiket fiyatı belirlenmiş durumda. cihazın türkiye’deki satışı ile ilgili henüz paylaşılan bir bilgi bulunmuyor.